Estetik Kredisi Veren Bankalar 2023 Güncel

Estetik kredisi veren bankalar 2023 hangileri? Estetik ameliyatı için nasıl kredi alabiliriz? Estetik kredisi ödenmezse ne olur ve Estetik kredisinin avantajları nelerdir? İşte Estetik kredisi konusu kapsamında tüm merak edilenler!

Estetik Kredisi Veren Bankalar 2022
Estetik Kredisi Veren Bankalar 2023

Estetik Kredisi Veren Bankalar 2023

Her kadın güzelliğinin benzersiz olmasını amaçlamaktadır. Genel olarak kadın, belirtilen arzunun karşılanmadığı durumlarda da çeşitli çözümler aramaktadır. Estetik ameliyatı, belirtilen çözümlerden biri olmaktadır. Güncel olarak oldukça fazla sayıda estetik ameliyatı sunan kurum mevcuttur. Fakat belirtilen işlem, kapsamında fazla maliyet gerektiğinden, her kadın ihtiyacını karşılayamamaktadır. Bu sırada devreye estetik kredisi girmekte, kadınların benzersiz görünümlerine kavuşmalarına olanak sağlamaktadır.

2023 yılı itibariyle, Türkiye genelinde 2 banka, doğrudan estetik kredisi sunmaktadır. Belirtilen bankalar; Denizbank ve TEB bankası olmaktadır. Estetik kredisi veren bankalar konusu kapsamında Denizbank ve TEB bankasından ziyade de estetik kredisi alınabilmektedir. Bunun için bireyin, çeşitli adımları tamamlaması gerekmektedir. Peki tam olarak estetik kredisi veren bankalar hangileri?

Estetik Ameliyatı için Kredi Veren Bankalar

Estetik kredisi veren bankalar, güncel olarak doğrudan ve dolaylı olacak biçimde estetik kredisi sunmaktadır. Hali hazırda doğrudan estetik kredisi sunan 2 banka mevcuttur. Belirtilen bankalar kapsamında kredi alabilmek için her şeyden önce belirli şartların karşılanması gerekmektedir. Genel olarak bireyin, estetik kredisi alabilmesi kapsamında karşılaması gereken şartlar bunlardır:

 • Kredi notunun yeterli olması.
 • Düzenli gelirinin olması.
 • Kredi başvurusu yapacağı bankada belirli bir hesabının bulunması.
Estetik Ameliyatı için Kredi Veren Bankalar
Estetik Ameliyatı için Kredi Veren Bankalar

Genellikle bankalar, kimlik ve b. belgeler de dahil olmak üzere, kredi için bireyden, belirtilen şartları karşılamalarını istemektedir. Şayet birey, belirtilen şartları karşılamış biçimde başvuruda bulunursa, genel olarak cevap, olumlu olacak nitelikte başvuru gününün akşamı gelmektedir.

Fakat başvurunun olumlu tamamlanabilmesi için her şeyden önce bir başvurunun mevcut olması gerekmektedir. Peki Estetik kredisi veren bankalar kapsamında başvuru işlemi nasıl yapılıyor?

Estetik Ameliyatı için Kredi Nasıl Alırım?

Estetik kredisi veren bankalar çerçevesinde kredi alımı için genel olarak çeşitli yöntemler mevcuttur. İlk önce doğrudan estetik kredisi veren bankalar içerisinde kabul edilen işlem niteliklerini belirtebiliriz. Genel olarak doğrudan estetik kredisi veren 2 banka mevcuttur. Belirtilen bankalar:

 • Denizbank
 • TEB bank

Denizbank kapsamında estetik kredisi alımı için aşağıdaki yöntemlerden birini tercih edebilirsiniz:

SMS ile başvuru yapmak hem zaman hem de enerji bakımından bireylere mühim avantaj sağlamaktadır. SMS ile kredi başvurusunda bulunmak için yapmanız gerekenler bu şekilde olmaktadır:

 • İlk önce ESTETİK yazıp, boşluk bırakarak yanına T.C. kimlik numaranızı yazmalısınız.
 • Daha sonra yazdığınız SMS-i, 3280-e göndererek kredi başvurunuzu, SMS vasıtasıyla gerçekleştirebilirsiniz.
 • Direkt şubeye giderek başvuru yapmak.

Bunun için yukarıda belirtilen şartları karşılamanız ve yanınızda kimlik, gelir belgesi ve b. tarzda kredi için gereken belgelerin olması gerekmektedir. Şayet şartlar uygun olursa, aynı gün olumlu cevap almanız mümkündür.

 • İnternet bankacılığı yöntemi.

İnternet bankacılığı yöntemi ile başvuru yapabilmeniz için ise yapmanız gerekenler, bu şekilde olmaktadır:

 • İlk olarak internet bankacılığınıza giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Daha sonra seçenekler arasında krediler bölümünü seçmeniz gerekiyor.
 • Kredi seçenekleri arasında da estetik kredisini seçerek, işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Denizbank kapsamında estetik kredisi başvurusu, belirtilen şartlar eşliğinde yapılmaktadır. Genel olarak estetik kredisi veren bankalar, müşteriden istenen belgelerin yeterli olması durumunda her daim kısa sürede olumlu cevap sunmaktadır.

Bu İçerik İlginizi Çekebilir! : Kredi Kartından Yapılan İşlemi İptal Etme

Denizbank’tan ziyade, doğrudan estetik kredisi sunan TEB bankası da mevcuttur. Genel olarak TEB bankası kapsamında Estetik kredisi başvurusu yapmak için her şeyden önce TEB estetik ve güzellik merkezi ESTE World müşterisi olmanız gerekmektedir. ESTE World müşterileri, TEB bankasından, şubeye giderek veya internet bankacılığı ile kredi başvurusu yapabilmektedir. 

Estetik Kredisi Ödemezsem ne olur?

Peki alınan bu estetik ameliyatı kredileri zamanında ödenmezse ne olur? Estetik kredisi veren bankalar kapsamında işlemler, normal bir kredi alımı zamanı oluşan işlemlere eşdeğer yürümektedir. Dolayısıyla, estetik kredisinin ödenmediği durumlarda, diğer kredilerde belirtilen durumun oluştuğu süreçte uygulanan yaptırımlar uygulanmaktadır. Genel olarak estetik kredisinin ödenmediği durumlarda, sırasıyla aşağıdaki süreçler yaşanmaktadır:

 • Şayet estetik kredisinin ödemesi gecikmişse, banka müşteriye haber göndermektedir.
 • Müşteri haberi aldıktan sonra da uzun süre ödemeyi gerçekleştirmezse, banka dosyayı avukata devretmektedir.
 • Avukat, dosyayı devralır almaz, müşteriye tekrar haber göndermekte ve borcunu ödemesi için belirli süre tanımaktadır. 
 • Şayet müşteri, yine borcunu ödemezse o zaman, avukat dosyayı icraya vermektedir.
 • İcra da aynı şekilde müşteriye haber göndermekte ve borcunu ödemesi için belirli süre tanımaktadır.
 • Şayet müşteri bu sefer de borcunu ödemezse o zaman icra işlemleri başlamaktadır.
Estetik Kredisi Ödemezsem ne olur
Estetik Kredisi Ödemezsem ne olur

Genel olarak Estetik kredisi veren bankalar kapsamında, kredinin ödenmediği durumlarda oluşan işlemler, bu şekilde olmaktadır. Estetik ameliyatı kredisi ödenmediği zaman, belirtilen husus bireyin kredi notuna da etki etmektedir. Dolayısıyla birey, gelecekteki kredi alımları kapsamında uzun vadeli olacak biçimde belirtilen sebepten dolayı zorlanabilir. 

Denizbank Estetik Kredisi

Estetik kredisi veren bankalar arasında Denizbank, yukarıda belirtilen yöntemler ile başvuru kabul etmektedir. Fakat Denizbank’ın, Estetik kredisinin çeşitli şartları ve özellikleri mevcuttur. Genel olarak Denizbank estetik kredisi özellikleri bu şekilde olmaktadır.

 • Denizbank kapsamında en fazla 55,000 TL estetik kredisi çekilebilmektedir.
 • Çekilen 36,000 TL-lik kredinin geri ödeme vadesi ise en fazla 36 aya kadar uzanmaktadır.
 • Denizbank, bireylerin estetik kredisi ihtiyaçlarına kısa sürede geri dönüş yapmaktadır.
 • Yukarıda sunulan başvuru yöntemleri kapsamında Denizbank’ta estetik kredisi başvurusu yapmak oldukça kolay olarak nitelendirilmektedir.

Denizbank kapsamında alınacak estetik kredisi, genel olarak belirtilen özellikler eşliğinde alınmaktadır. 

Doğrudan estetik kredisi sunan bankalar arasında TEB bankasının da sunduğu estetik kredisi özellikleri mevcuttur. Peki belirtilen özellikler nelerdir?

TEB Estetik Kredisi

Estetik kredisi veren bankalar kapsamında TEB bankasının, kredi alımı eşliğinde sunduğu özellikler mevcuttur. Belirtilen özellikler bunlardır:

 • TEB bankasının sunduğu estetik kredisinin minimum tutarı, 500 maksimum tutarı ise sınırsız olarak nitelendirilmektedir.
 • Şayet birey 100,000 TL üzeri kredi başvurusu gerçekleştirmek isterse, banka müdürünün onayı gerekmektedir.
 • Genel olarak kredinin tutarı fark etmeksizin, müşteriden kredinin ödenmesi kapsamında istenen vade süresi, 12 ay olmaktadır.
 • TEB bankası kapsamında estetik kredisi başvurusu hem şubeden hem de internet bankacılığı vasıtasıyla yapılabilmektedir.

Estetik kredisi veren bankalar 2023 çerçevesinde doğrudan kredi sunan TEB ve Denizbank, işlemleri misyonu gereği kısa sürede halletmektedir. Belirtilen bankalardan ziyade de estetik kredisi başvuru yapmak mümkündür. Bunun için ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunarak, sebep yerine estetik yazmanız yeterli olacaktır. İstenen belgeleri karşılamanız durumunda, kısa sürede olumlu cevap almanız mümkündür.

Yorum yapın