İnternetten Para Kazanma Yolları

2022 Yılında İnternetten Para Kazanma Yolları Nelerdir ? İnternetten Nasıl Para kazanılır ? İnternetten para kazandıracak öneriler ve tavsiyeler makalemizde sizlerle,

İnternetten Para Kazanma Yolları 2022

Son yıllarda dijital dünyada yaşanan bir dizi gelişme ile gelişmiş dünya ülkelerinde birçok insan artık işini ayağına getirmiş evden çalışma modelini geliştirerek bunaltıcı ofis ortamından, sabahın erken saatlerinde yola koyulup trafikte zaman kaybetmekten kurtulmuştur. Gelişen internet, altyapı ve teknoloji gelişmelerine paralel olarak birçok kuruluş, kurum ve bireysel çalışan insanlar evden çalışarak kariyerlerine devam etmektedir.

Resmi kurum kuruluşların yanı sıra insanlar bireysel olarak birçok alanda yaptıkları işler ile evlerinden bir adım atmadan para kazanabilmektedir. Freelance olarak da bilinen bu çalışma modeli aslında onlarca yıldır var olan ancak ülkemize oldukça geç gelen ve yadırganan bir model olmuştur. Peki biz freelancer olarak nasıl para kazanabiliriz?

İnternetten Para Kazanma Yolları 2022
İnternetten Para Kazanma Yolları 2022

Grafik Tasarımları Yaparak Para Kazanın!

Grafik tasarım internet dünyasının ilk gününden günümüze kadar en gözde kalemlerinden bir tanesi olmuştur. Grafik tasarımları dijital dünyada kullanıcıların dikkatlerini çekmenin en önemli unsurudur. Eğer sizlerde çizim yeteneğinize güveniyor güncel trendleri takip ederek göz alıcı tasarımlar yaratabilirim diyorsanız bu alanda ilerleyebilirsiniz.

Grafik tasarım üretiminde en önemli uygulamalar kuşkusuz herkesin de bildiği üzere Adobe Photoshop, Adobe İllustrator ve Adobe After Effects ve benzeri uygulamalardır. Bu uygulamalarda kendinizi profesyonel derecede geliştirebilirseniz yerli ve yabancı birçok freelance sisteminden para kazanabilirsiniz. İşte grafik tasarım konusunda kendinizi gösterebileceğiniz birkaç freelance web sitesi;

 • Freelancer
 • UpWork
 • Fiverr
 • Bionluk

Yukarıda yer alan web sitelerine ücretsiz üye olarak yaptığınız işlerden bahsederek hızlıca para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Kitap Seslendirme

Son yıllarda sesli kitaplara olan ilgi bir hayli artmaya başladı, bununla birlikte ses sanatçılığına olan ilgi de aynı oranda artış gösterdi. Eğer insanları etkileyen tok bir sese sahip iseniz sizde kolaylıkla ses sanatçısı olarak kitap seslendirebilir hızlıca para kazanabilirsiniz. İnternetten Para Kazanma Yolları arasında kitap seslendirme ile ciddi paralar kazanabilirsiniz. Öncelikle belirtmek gerekir ki bu iş başta basit görünse de oldukça zor bir iştir. Nitekim yüzlerce sayfaya sahip bir kitabı baştan sona sesli bir şekilde hatasız okumanız gerekmektedir. Bunun için gerekli ekipmana ve ortama sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bu ortama, ekipmana ve özelliklere sahip olduğunuzu düşünüyor iseniz bu iş tam size göre.

Sesli kitap uygulamalarının başında;

 • Storytel
 • Audioteka

Gibi siteler gelmektedir, bu sitelere iş başvurusunda bulunarak kitap seslendirme sanatçısı olarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Eğer kendinizi bu alanda geliştirmek istiyorsanız Podcast yayınları yaparak diksiyonunuzu geliştirebilirsiniz.

Online Anketlere Katılarak Para Kazan!

İnternetten Para Kazanma Yollarının en yaygın ve efsanevi yöntemi kuşkusuz online anketlerdir. Gündelik olarak 3 ila 4 saat zaman ayırarak azımsanmayacak düzeyde para kazanabilirsiniz. Online anketler uzun süredir internet üzerinden para kazanmanın en kolay ve yaygın yöntemlerinin başında gelmektedir. Aşağıda yer alan anket sitelerine üye olarak para kazanmaya başlayabilirsiniz;

 • Toluna
 • YouGov
 • i-Say
 • Hiving
 • Lifepoints

Yukarıda yer alan siteler genel olarak bilinen sitelerin başında gelse de internet üzerinde yüzlerce online anket sitesi yer almaktadır.

Makale Yazarak Para Kazanın

İnternetten para kazanma yollarından bir diğeri makale yazarak para kazanmaktır. Tüm web sitelerinin ihtiyacı olan en önemli şey içeriktir. Kimisi editör çalıştırarak bu ihtiyacını giderir kimisi ise makale satın alarak sitesindeki içerik ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Makale yazarak para kazanabileceğiniz bir çok platform bulunmaktadır. Bunlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • R10.Net: R10 Türkiye’nin en büyük webmaster platformudur. Buraya kayıt olarak ilgili alanlarda makale yazmak için konu açabilirsiniz.
 • Makaleyaz.net : Bu siteyi bende yeni keşfettim ve makale ihtiyacım olduğunda bu siteden sipariş oluşturmaktayım. Sizde burada yazar olarak hesap açarak makale yazıp satabilirsiniz.
 • Bionluk.Com : Daha önce bu site üzerinden makale siparişi vermediğim için görüşlerimi aktaramayacak olsam da makale yazarlarının en çok tercih ettiği platform diyebilirim.

Makale Yazarken Dikkat Etmeniz Gereken Unsurlar

Makale yazmanın bir çok kuralı bulunmaktadır. İlk olarak makale siparişi veren kişiler Seo uyumlu olmasını isteyecektir. Seo uyumlu makale nasıl yazılır konusu hakkında bilgi sahibi ve makalelerinizi Seo uyumlu olarak yazmanız sizin kalitenizi arttıracaktır. Makale kurallarını şu şekilde sıralayabiliriz.;

 • Seo Uyumlu Olması
 • Semantik Makale Yazılması
 • Tamamen Özgün olması
 • Kullanıcıları Doyuracak İçerikler Yazılması
 • Türk Dil Kurumuna Göre Yazılması


Bu kurallar çerçevesinde makale hazırladığınızda sizin kaliteniz artacak ve makale yazdıran kişiler devamlı olarak size iş verecektir. İnternetten Para Kazanma Yolları konulu makalemizi burada sonlandırıyoruz. Krediyonetimi.Com sitemizi takip ederek sizlerde çeşitli konularda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorum yapın