Kredi Kartı Dağıtım Şirketleri

Bankalar, kredi kartı gibi ürünleri sahiplerine göndermek için bazı firmalarla anlaşma yapar. Kredi kartı dağıtım şirketleri kredi kartı almak isteyen kişilere bankalar tarafından kartın ulaşmasını sağlıyor. Peki bankaların çalıştığı kredi kartı kargo şirketleri nelerdir? Bu yazımızda kredi kartı dağıtımı şirketleri ve çalıştıkları bankalar hakkında bilgi verdik.

Kredi Kartı Dağıtım Kuryeleri

Kredi kartları anlaşmalı firmanın kredi kartı dağıtım kuryeleri ile kullanıcılara ulaştırılır. Kuryeler, bankalardan kredi kartı talebi oluşturulması sonrası yaklaşık 15 gün içerisinde kullanıcılara teslim yapar. Kişiye özel hazırlanan kredi kartları, anlaşmalı kargo dağıtım firmasının kuryeleri vasıtasıyla güvenli şekilde adrese gönderilir.

Kredi Kartı Dağıtım Kuryeleri
Kredi Kartı Dağıtım Şirketleri

Güvenle ve zarar görmeden teslim edilmesi gereken kredi kartları, kurye aracılığıyla kart sahibine veya adreste teslim edilmesini istediğiniz kişiye verilir. Kargonun teslim tarihi hakkında bilginiz yoksa ya da kartınız elinize ulaşmadıysa bankanızın çağrı merkezini aramalısınız. Böylelikle bilgi alarak kredi kartı dağıtım kuryeleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Kredi Kartı Dağıtımı Yapan Şirketler

Güvenlik sebebiyle bankalar herhangi bir kurye ile değil, kredi kartı dağıtımı yapan şirketlerle anlaşma yapar. Bankaya ait kredi kartı, banka kartı gibi ürünlerin tamamının dağıtımı anlaşmalı şirketlerin distribütörleri ile yapılmaktadır.

Bankaların ortak çalıştığı kredi kartı dağıtım şirketleri arasında en yaygın olanı Kuryenet firmasıdır. Türkiye geneli 81 ilde bulunan geniş dağıtım ağı ve yüksek güvenlik önlemleriyle hızlı dağıtım yapan Kuryenet, bankaların en çok tercih ettiği kargo şirketidir.

Bankaların Çalıştığı Kredi Kartı Kargo Şirketleri

Bankaların çalıştığı kredi kartı kargo şirketleri, kuryeleri vasıtasıyla elden teslim yapar. Bankanın anlaşmalı olduğu firma, kartın ne zaman teslim edileceğini SMS yoluyla bildirmektedir. Kargo takip numarası, gönderim tarihi ve dağıtıma çıkma bilgisini edinmek için şirketin internet sitesinden, çağrı merkezinden ya da SMS yoluyla bilgi alabilirsiniz.

Adreste olmamanız durumunda ise kartınız şubeye geri gönderilir. Kartınızın hangi kargo şirketiyle gönderildiğini, hangi şubede olduğunu öğrenmek için ilgili kurumlarla iletişime geçebilirsiniz.

Kuryenet ile çalışan bankalar için;

-444 93 93 numaralı çağrı merkezini arayabilir,

– kuryenet.com.tr web sitesinden kargo takip numarasıyla sorgulama yapabilir,

info@kuryenet.com.tr adresine mail atabilirsiniz.

Kuryenet ile ilgili Makalemizi Buradan okuyabilirsiniz Kuryenet Takip No Bilmiyorum Ne Yapmalıyım?

Bankaların Çalıştığı Kredi Kartı Kargo Şirketleri
Kredi Kartı Dağıtım Şirketleri

Kartınızın gönderileceği kargo firması hakkında bilgi edinmek ve gönderi durumunu incelemek için bakabileceğiniz bankaların çalıştığı kredi kartı dağıtım şirketleri aşağıda listelenmiştir.

Kredi Kartı Dağıtım Şirketleri ile Anlaşmalı Bankalar

Akbank Anlaşmalı Kurye Şirketi

Akbank, Kuryenet ve Aktif Kurye isimli kargo şirketleri ile kredi kartı gönderimi yapmaktadır. Bankaya verdiğiniz adres için hangi kurye uygunsa kargonuz bu kuryeye teslim edilir. Akbank tarafından cep telefonunuza iletilen SMS ile gönderim yapacak olan kargo firmasını ve takip numaranızı öğrenebilirsiniz.

Akbank anlaşmalı kurye şirketi olan Kuryenet’ e ulaşıp kargonuz hakkında bilgi almak için 444 93 93, Aktif Kurye kargo şirketi için 0850 333 03 27 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Anlaşmalı Kurye Şirketi

Bir devlet bankası olan Ziraat Bankası, kredi kartı gönderimleri için Kuryenet firmasıyla çalışmaktadır. Kredi kartınızın gönderimi ile ilgili bilgi almak için Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayabilir ya da 0850 222 93 93 numarasıyla Kuryenet firmasına ulaşabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Anlaşmalı Kurye Şirketi

Ülkemizdeki ilk özel banka olan Türkiye İş Bankası anlaşmalı kurye şirketi olarak Kuryenet’ i tercih etmektedir. Kredi kartı gönderiminizle ilgili bilgi almak için 0850 724 07 24 numaralı İş Bankası müşteri hizmetleriyle irtibata geçebilirsiniz. Kartınızın kargo şirketine teslim edilmesi sonrası banka tarafından kargo takip numarası SMS ile iletilir. Takip numaranızla Kuryenet teslimatınızı sorgulayabilirsiniz.

Garanti BBVA Anlaşmalı Kurye Şirketi

Garanti BBVA günümüzde Kuryenet firmasının yanı sıra Aktif Kurye adıyla da bilinen AGT Kurye ile anlaşmalıdır. 0850 480 76 77 numaralı çağrı merkeziyle AGT Kurye, 0850 222 93 93 numaralı çağrı merkeziyle de Kuryenet kargoyla iletişime geçebilirsiniz. Gönderi sorgulamak için çağrı merkezinin yanı sıra kargo şirketlerinin web sitelerinden de faydalanabilirsiniz.

VakıfBank Anlaşmalı Kurye Şirketi

Kuryenet firmasıyla çalışan bir başka banka da devlet bankalarımızdan biri olan Vakıfbank’tır. Kart gönderiminizdeki son durum hakkında bilgi almak için SMS ile gönderilen takip numaranızla Kuryenet çağrı merkezini kullanabilirsiniz. Dilerseniz https://www.kuryenet.com.tr/ adresinden takip numaranızla hızlı sorgulama yapabilirsiniz. Vakıfbank anlaşmalı kurye şirketi ile iletişime geçmekte sorun yaşarsanız 0850 222 07 24 numaralı Vakıfbank çağrı merkezine durumu bildirebilirsiniz.

Kredi Kartı Dağıtım Şirketleri ile Anlaşmalı Bankalar
Kredi Kartı Dağıtım Şirketleri

Akbank Hangi Kurye ile Çalışıyor?

Akbank Kredi kartı dağıtım şirketleri arasında en çok tercih edilen Kuryenet şirketiyle çalışmaktadır.

Garanti Bankası Hangi Kargo ile Çalışıyor

Garanti bankası Kuryenet ve Aktif kurye (AGT) ile çalışmaktadır.

Ziraat Bankası Hangi Kurye ile Çalışıyor

Ziraat bankası diğer bankalar gibi Kuryenet firması ile çalışmaktadır.

Yorum yapın