Mobilya Kredisi Nasıl Alınır ?

Mobilya kredisi nasıl alınır? Mobilya kredisi veren bankalar hangileri? Bellona mobilya kredisi ve istikbal mobilya kredisi şartları nelerdir? İşte mobilya kredisi kapsamında tüm merak edilenler!

Mobilya Kredisi Nasıl Alınır ? 2022

Mobilya Kredisi Nasıl Alınır
Mobilya Kredisi Nasıl Alınır

Mobilya kredisi, ihtiyaç kredisinin bir alt kolu olmakta, bu kapsamda bireylerin mobilya edinim ihtiyacını karşılamaktadır. Genel olarak mobilya kredisi, istenen belgelerin sunulması durumunda oldukça kolay ve hızlı biçimde alınabilmektedir. Fakat işlemin, hızlı ve olumlu sonuçlanması için belirli hususlara da dikkat etmek gerekmektedir.

2022 yılı kapsamında neredeyse her banka, mobilya kredisi sunmaktadır. Aynı zamanda bankalar, çeşitli mobilya firmaları ile anlaşarak bireylerin mobilya ihtiyaçlarını yerinden gidermesine de olanak sağlamaktadır. Peki bireyin, mobilya kredisi alabilmesi için tam olarak ne yapması gerekiyor?

Mobilya Kredisi Veren Bankalar Hangileri / Mobilya Kredisi Nasıl Alınır

Mobilya kredisi nasıl alınır sorusuna ilk olarak en kolay biçimde mobilya kredisi sunan banka bilgileri ile cevap verelim. 2022 yılı itibariyle ülke genelinde neredeyse her bankanın mobilya kredisi sunmasına rağmen, aralarında hizmet politikası kapsamında seçilenler mevcuttur. Mobilya kredisi veren bankaları bu şekilde sıralayabiliriz:

 • Ziraat Bankası Mobilya Kredisi,
 • Türkiye Finans Mobilya Kredisi,
 • Aktif Bank Mobilya Kredisi,
 • Albaraka Katılım mobilya kredisi,
 • Akbank Mobilya Kredisi

Ülke genelinde daha nice, hizmetleri kapsamında ortalamanın üstü tercih edilen bankalar mevcut olmaktadır. Fakat sunulan bankaların, hizmetlerini doğrudan beyaz eşya kredisi ile tanımlamaları, en çok tercih edilen mobilya kredisi veren bankalar kapsamında listede yer almalarına olanak sağlamaktadır. 

Genel olarak belirtilen bankalar çerçevesinde mobilya kredisi almak oldukça kolay olmakta ve hızlı biçimde sonlanmaktadır. Peki belirtilen nitelikler kapsamında mobilya kredisi nasıl alınır? Mobilya kredisi alımı için hangi belgelere ihtiyaç vardır?

Mobilya kredisi, ihtiyaç kredisinin bir alt kolu olduğu için bankalar tarafından istenen belgeler benzer nitelikte olmaktadır. Dolayısıyla:

 • Nüfus cüzdanı veya pasaport (Ehliyet de olabilir) aslı ve fotokopisi
 • Kredi başvurusu yapacak olan bireyin, adına gelmiş son 3 aya ait fatura.
 • Gelir belgesi
 • 18 yaşını doldurmuş olması

Genel olarak mobilya kredisi kapsamında istenen belgeler, bu şekilde olmaktadır. Belirtilen hususlardan ziyade, aynı zamanda bankalar ile anlaşan mobilya firmaları kapsamında bireylere sağlanan kredi olanakları da mevcuttur.

Bellona Mobilya Kredisi

Bellona Mobilya Kredisi
Bellona Mobilya Kredisi

Bellona mobilya kredisi nasıl alınır konusu kapsamında 2022 yılı itibariyle Bellona firması ile anlaşan güncel 2 banka mevcuttur. Belirtilen bankalar bunlardır:

Genel olarak belirtilen bankaların, sunduğu mobilya kredisi kapsamında uyguladığı farklı politikalar mevcuttur. İlk önce İNG bankın sunduğu mobilya kredisi olanaklarından faydalanmak için çok kolay biçimde başvuru yapmanız gerekmektedir. Tam olarak yapmanız gerekenler bunlardır:

 • Bellona yazıp, boşluk bırakıp T.C. kimlik numaranızı 2229-a mesaj gönderin
 • Başvuru onayı, cep telefonunuza mesaj olarak geldikten sonra, Bellona mobilya mağazası, İNG hizmet noktasında kimliğinizi doğrulatın.
 • Krediniz hazır, artık yapmanız gereken tek şey ideal mobilya tercihinde bulunmak olacaktır.

İNG Bankın, bireylere Bellona firması kapsamında sağladığı mobilya kredisi şartları ise bu şekilde olmaktadır:

 • 750-50000 TL-ye kadar 36 ay vadeli olacak biçimde kredi alma olanağınız mevcuttur.
 • Sunulan mobilya kredisi kapsamında, kredi tahsis ücreti ve hayat sigortası talep edilmemektedir.

Dolayısıyla, su içmek eylemine eşdeğer biçimde herhangi bir Bellona mağazasından kısa sürede kredi çekebilirsiniz.

FİBA banka kapsamında başvuru işlemi gerçekleştirmeniz için yapmanız gerekenler ve banka şartları bu şekilde olmaktadır:

 • İlk olarak BELLONA yazıp, aralarında boşluk bırakacak şekilde T.C. kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi, 3422-ye mesaj göndermelisiniz.
 • Daha sonra aynı İNG bankta olduğu gibi herhangi bir Bellona mağazasına giderek, kredinizi onaylayabilirsiniz.
 • FİBA bankanın sunduğu kredi, 6-18 aya kadar vade imkânı tanımaktadır. 
 • 250-40000 TL arası kredi alabilme olanağı sunmaktadır.
 • Dolayısıyla FİBA banka, sigorta bedeli ve faiz olmadan kısa sürede kredi elde etmenize olanak sağlamaktadır.

İstikbal Mobilya Kredisi / Mobilya Kredisi nasıl Alınır?

İstikbal Mobilya Kredisi
İstikbal Mobilya Kredisi

Genel olarak İstikbal mobilya kredisi alabilmek için yukarıda belirtilen hususları gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Tek fark, mesaj olarak Bellona yerine İstikbal göndermeniz olacaktır. Geri kalan tüm kredi tutarı, vade süresi ve b. hususlar Bellona ile birebir aynı olmaktadır. Dolayısıyla mobilya kredisi kapsamında hizmetten ziyade tercihinizi zevkiniz belirleyecektir.

Genel olarak istikbal mobilya kredisi nasıl alınır konusu çerçevesinde gereken tüm bilgiler bu şekilde olmaktadır. Siz de belirtilen bilgiler kapsamında tercih gerçekleştirerek, ihtiyacınız olan mobilyaları, benzersiz hizmet ve garanti memnuniyet kapsamında elde edebilirsiniz. 

Bir Önceki Makalemiz İlginizi Çekebilir : Kredi Kartından Yapılan İşlemi İptal Etme

Yorum yapın