Sağlık Çalışanlarına Kredi Veren Bankalar 2023

Sağlık çalışanlarına kredi veren bankalar hangileri? Sağlık çalışanlarına kredi veren bankaların sunduğu kampanya özellikleri nelerdir? Sağlık çalışanlarının uzun vadeli kredi alabileceği banka hangisi ve Sağlık çalışanlarının kredi alabilmesi için sunması gereken belgeler nelerdir? İşte Sağlık çalışanlarına kredi veren bankalar konusu kapsamında tüm merak edilenler!

Sağlık çalışanları, günümüz dünyasının mühim ihtiyaçlarından birini karşılamaktadır. Sağlığımızı emanet ettiğimiz belirtilen kamu çalışanlarının, çeşitli maliyetli ihtiyaçları olmaktadır. Belirtilen ihtiyaçların karşılanmasına yardım aracı olarak da kamu bankaları, sağlık çalışanlarına özel kredi olanakları sağlamaktadır. Genel olarak belirtilen kredi olanakları çerçevesinde, sağlık çalışanlarının her kapsamda kolaylığı amaçlanmaktadır.

Güncel olarak doğrudan ve dolaylı biçimde, sağlık çalışanlarına kredi sunan kamu bankaları mevcuttur. Ayrıca belirtilen kamu bankaları, sağlık çalışanlarına özel krediyi, birkaç belge eşliğinde olacak biçimde kısa süreli işlemler ile vermektedir. Peki bu bankalar hangileridir?

Sağlık Çalışanlarına Kredi Veren Bankalar Hangileri?

2023 yılı itibariyle, sağlık çalışanlarının hayatımızdaki önemi, COVİD sebebiyle daha da net anlaşılmıştır. Bu kapsamda bankalar, sağlık çalışanlarının yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla, çeşitli özel kampanyalar sunmaktadır. Güncel olarak Türkiye genelinde sağlık çalışanlarına özel kredi sunan bankalar bunlardır:

Sağlık Çalışanlarına Kredi Veren Bankalar Hangileri
Sağlık Çalışanlarına Kredi Veren Bankalar Hangileri
 • Halkbank
 • Garanti BBVA
 • QNB Finansbank
 • Akbank

Belirtilen bankalar, doğrudan sağlık çalışanlarına kredi olanağı sağlamaktadır. Genel olarak yukarıda belirtilen her banka kapsamında sağlık çalışanlarının kredi alabilmesi için belirli şartları karşılamaları gerekmektedir. Bankaların, sağlık çalışanlarından istediği şart ve belgeler bunlardır:

 • Sağlık çalışanlarına özel krediden faydalanabilmek için bireyin, doğal olarak sağlık çalışanı olduğuna dair belgeye ihtiyacı olacaktır.
 • Sağlık çalışanına özel krediden kısa sürede maksimal memnuniyet kapsamında faydalanabilmek için sağlık çalışanının, kredi notunun yüksek olması gerekmektedir.
 • Sağlık çalışanın kimlik, kredi alacağı bankada hesabı ve b. belgeleri bulundurması gerekmektedir.

Genel olarak yukarıda belirtilen şart ve belgeler kapsamında sağlık çalışanları, tüm başvuruları şubeden gerçekleştirebilmektedir. 

Belirtilen bankaların fazla olması, sağlık çalışanlarının tercih konusunda zorluk yaşayabilmesine sebep olabilmektedir. Sağlık çalışanlarına kredi veren bankalar arasında genel olarak çeşitli şartlar kapsamında kolayca tercih yapmak mümkündür. Sağlık çalışanlarına doğrudan kredi veren bankalar arasında genel olarak çeşitli faiz prosedürü uygulanmaktadır. 

Peki sağlık çalışanlarına, faizsiz kredi sunan banka mevcut mu? 

Sağlık Çalışanlarına Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2023 / Sağlıkçılara Faizsiz Kredi 2023

Sağlık çalışanlarına faizsiz kredi veren bankalar arasında genel olarak faizsiz prosedür uygulayan yok denebilecek derecede az sayıda banka mevcuttur. Genel olarak belirtilen bankalar, faizsiz kredi uygulamasını, belirli şartlar karşılığında ve doğrudan sağlık çalışanlarına özel sunulmayan kampanyalar biçiminde sürdürmektedir. Peki bu bankalar hangileri?

Güncel olarak hem sağlık çalışanlarının hem de diğer normal vatandaşların faizsiz kredi olanağından faydalanabileceği banka listesi, bu şekilde olmaktadır:

Sağlıkçılara Faizsiz Kredi 2022
Sağlıkçılara Faizsiz Kredi 2023
 • Garanti BBVA
 • İNG bank
 • Akbank

Listeden de görüldüğü üzere, ülke genelinde faizsiz kredi sunan çok az sayıda banka bulunmaktadır. Belirtilen bankalar, faizsiz kredi olanağını, doğrudan sağlıkçılara özel biçimde sunmamaktadır. Fakat sağlıkçıların da faydalanabileceği faizsiz kredi veren bankaların, kredi kapsamında olan şart ve özellikleri bunlardır:

 • Genel olarak üç bankanın üçü de bireylere faizsiz kredi olarak maksimum 5000 TL çekmelerine olanak sağlamaktadır.
 • Belirtilen bankalar kapsamında Garanti BBVA- 12 ay, İNG bank – 3-6 ay, Akbank ise 12 ay vade istemektedir.
 • Faizsiz krediden faydalanabilmek için bireylerin, belirtilen bankanın müşterisi olmaları, şart olarak nitelendirilmektedir.

  İlginizi Çekebilir :Estetik Kredisi Veren Bankalar

Sağlık çalışanlarına kredi veren bankalar kapsamında doğrudan olmasa da belirtilen bankalar vasıtasıyla belirli limite kadar faizsiz kredi çekmek mümkündür. 

Peki belirtilen bankalardan ziyade, sağlık çalışanlarına kredi veren bankaların sunduğu kampanya detayları nelerdir?

Sağlık Çalışanlarına Kredi Kampanyası 2023

2023 yılı itibariyle sağlık çalışanlarına kredi veren bankalar arasında çeşitli kampanyalar uygulanmaktadır. Her kampanyanın, kendi çapında detayları mevcuttur. Peki bu detaylar tam olarak nelerdir?

Genel olarak ülke genelinde sağlıkçılara özel kredi sunan bankalar ve bankaların sunduğu kredi kampanyaları detayları, bu şekilde olmaktadır:

Sağlık Çalışanlarına Kredi Kampanyası 2022
Sağlık Çalışanlarına Kredi Kampanyası 2023
 • Halkbank
  Halkbank kapsamında, sağlıkçılara özel olarak “eczacı ihtiyaç kredisi” sunulmaktadır. Eczacı ihtiyaç kredisinin detayları ise bu şekilde olmaktadır:
 • Eczacıların nakit ihtiyaçları, %1,71 faiz oranı ile karşılanmaktadır.
 • Sağlıkçıların 50,000 TL ve 100,000 TL arası kredi çekebilme olanağı bulunmaktadır.
 • 50,000 TL kredi çeken sağlıkçıların geri ödeme vadesi 36 ay, 100,000 TL kredi çeken sağlıkçıların geri ödeme vadesi ise 24 ay olmaktadır.
 • Belirtilen kredi kapsamında, sağlık çalışanları genel olarak; artan taksitli, aylık eşit taksitli ve b. detaylar çerçevesinde krediyi kullanmaya başlayabilir.
 • Garanti bankası
  Garanti bankası, sağlıkçılara özel kredisi kapsamında Doktorlar paketi altında, kredi olanağı sağlamaktadır. Genel olarak belirtilen kredinin çeşitli özellikleri mevcuttur. Belirtilen özellikler bunlardır:
 • Belirtilen kredi olanağından faydalanmak için, sağlıkçıların Garanti hesaplarında, en az 200,000 TL olması gerekmektedir.
 • Garanti BBVA şubelerinde, bireysel müşteri ilişkileri yöneticilerinden hizmet alan müşteriler, belirtilen kampanyaya başvurabilmektedir.
 • Kredinin olumlu sonuçlanması durumunda, sağlıkçılar kaskoda %80 indirim olanağı elde etmektedir.
 • Doktorlar paketi kredisinden yararlanan sağlıkçılar ayrıca, garanti BBVA-nın sunduğu diğer kredi olanaklarından avantajlı biçimde faydalanabilmektedir.
 • QNB Finansbank
  Sağlık çalışanlarına kredi veren bankalar arasında QNB Finansbank, çok kapsamlı kampanyası ile seçilmektedir. Genel olarak QNB Finansbank’ın, sağlıkçılara özel sunduğu hemşire ve doktor bankacılığı paketlerinin; olanak, avantaj ve özellikleri bunlardır:
 • Ekspertiz değerinin, %80-ine kadar konut kredisi kullanılabilmektedir. Ayrıca belirtilen konut kredisi sağlıkçılara, oldukça uygun faiz oranları ile sunulmaktadır.
 • Banka kapsamında sunulan indirimler ve çeşitli kredi kartı kampanyalarından yararlanmak mümkündür.
 • Belirtilen paket kapsamında, sağlık çalışanlarına özel olan benzersiz faiz olanakları çerçevesinde taşıt kredisinden de faydalanmak mümkündür.
 • Akbank
  Akbank, sağlık çalışanlarına özel doktor ve diş hekimleri kredi paketi sunmaktadır. Genel olarak belirtilen paketin, sağlık çalışanlarına sağladığı avantajlar, bu şekilde olmaktadır:
 • Sağlık çalışanlarının Akbank kapsamında yapacağı her para transferi ücretsiz olacaktır.
 • Kasko ve b. sigortalar kapsamında %10 indirim uygulanmaktadır.
 • Banka tarafından, yurt dışı seyahatlerde nakit çekim kapsamında herhangi bir ücret istenmemektedir.

  İlginizi çekebilir : Mobilya Kredisi Nasıl Alınır ?

Sağlık Çalışanlarına Kredi Veren Bankalar Kapsamında Sıkça Sorulan Sorular

Sağlık çalışanlarına kredi veren bankalar, genel olarak hizmet prosedürleri kapsamında çeşitli detaylar bulundurmaktadır. Belirtilen banka müşterileri ve sağlık çalışanları da bu detaylar kapsamında sorular sormaktadır. 2022 yılı kapsamında güncel olarak sağlık çalışanlarının en çok merak ettiği konular ve soruları, bu şekilde olmaktadır:

Hemşire ne kadar Kredi Çekebilir?

Genel olarak bir hemşirenin, aldığı maaşın %50 sini aylık taksit şeklinde ödeyebileceği biçimde kredi çekebilme olanağı mevcuttur. Dolayısıyla hemşirenin, belirtilen husus eşliğinde vade ve kredi miktarı etkenlerine uygun biçimde kredi çekmesi gerekmektedir.

Hangi Banka Sağlık Çalışanlarına 50,000 TL kredi veriyor?

Genel olarak sağlık çalışanlarının, ihtiyaçları kapsamında merak ettiği bu sorunun cevabı olarak, 50,000 TL kredi çekimi ülke genelinde her banka çerçevesinde mümkündür. Fakat ortalama olarak sağlık çalışanlarının 50,000 TL olacak biçimde kredi çekebileceği bankalar, yukarıda da belirtildiği gibi; Garanti BBVA, TEB ve İNG bank şeklinde olmaktadır.

Sağlık Çalışanlarına En Kolay Kredi Veren Banka Hangisi

Bankalar, sağlık çalışanı veya b. sektör çalışanı fark etmeksizin bireylere kredinin veriliş sürecindeki kolaylığı, bireyin kredi notu geliri ve b. etkenleri kapsamında belirlemektedir. Dolayısıyla yüksek kredi notlu ve gelirli birey, ülke genelinde neredeyse her bankadan kolay biçimde kredi çekebilmektedir.

Sağlık çalışanına kredi veren bankalar, yukarıda belirtilen hususlar kapsamında işlemlerini yürütmektedir.

Yorum yapın