Sahibinden Borç Para Nasıl Alınır? 2023

Sahibinden borç para nasıl alınır 2023 ? 1 Saat içerisinde nakit bulma yolları nelerdir? Borç Para veren hayırseverler 2023 Senetle Borç para veren kişiler tüm detaylar makalemizde.

Sahibinden Borç Para
Sahibinden Borç Para

Bireyler nakit para bulma ve borç alma konusunda zaman zaman çeşitli sorunlar yaşamaktadır. Bankalar ve finansal kurumlar üzerinden krediler alınabilse de pek çok kişinin belgelendirme bileceği ek bir geliri olmaması, kredi notunun düşük olması ya da kredi çekmek istememesi gibi pek çok nedenle sahibinden borç alma yöntemlerine yönelmektedir.

Borç veren pek çok kişi senetle borç vermektedir. Bununla birlikte borç para veren ve belirli kurallar belirleyerek ödeme yaptıran yasal kurumlar da vardır. Yasal kurumları kullanarak sahibinden borç alabileceğiniz kurumların pek çoğu bireysel başvuruları kabul etmektedir. Yasal kurumlar arasında tercih yapabileceğiniz pek çok farklı alternatif söz konusudur. Bu alternatifler arasında tercih yaparak sahibinden borç alma ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Sahibinden Borç Para Nasıl Alınır 2023

Sahibinden borç para alma 2023 yılında fakelit alternatif kurumlar ve şahıslar aracılığıyla mümkün olabilir. Bunun dışında sosyal medyada ya da çeşitli web reklamları üzerinde senetle borç para veriyorum şeklinde ifade eden kişilere dikkat etmeniz gereklidir. Türkiye’de sosyal medya üzerinden ya da marka değeri taşıyan platformlardan bünyelerinde bulundurdukları farklı hizmetler nedeniyle borç almanız mümkün değildir. Sahibinden borç para alma işlemleri için doğru yöntemleri kullandığınızda hem dolandırılma gibi sorunlardan uzak kalmış olursunuz hem de kısa sürede nakit ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Aşağıda yer alan sahibinden borç nasıl alınır 2023 yılında kullanabileceğiniz alternatif seçenekler arasında yer almaktadır:

 • Borç veren hayırsever iş insanları,
 • Çevrenizde güvenebileceğiniz ve tanıdığınız diğer kişiler,
 • Hayır yapmak için borç para veren kişiler,
 • Finans kurumları ve kredi yöntemi,
 • Taksitle alma nakite çevirme yöntemi,
 • Kredi kartı ile işlem yaparak nakit elde etme,
 • Dernek, Vakıf ve diğer kurumlar borç ihtiyacını karşılamada yardımcı olabilecek yöntemler arasında yer almaktadır.

  Vakıfbank Kredi Erteleme 2023
Sahibinden Borç Para Nasıl Alınır
Sahibinden Borç Para Nasıl Alınır

Bu yöntemlerin her biri güvenilir yasal yöntemler arasında yer almaktadır. Ancak insanların bu ihtiyaçlarını gören ve kullanmak isteyen insanlarla da karşılaşmanız mümkündür. Olabildiği kadarıyla borç ihtiyaçlarınızı yakın çevrenizden karşılamaya çalışmalısınız. Yakın çevre dışında dernek ve vakıflardan, borç veren iş adamlarından ya da bankalardan yararlanmak zarar görmenizi engelleyecektir.

Sahibinden Borç Para 2023

Sahibinden borç para 2023 yılında karşılamak için elinizde pek çok farklı alternatifin olduğu bir ihtiyaçtır. Bu alternatifler arasından mağduriyet yaratmayacak olanları tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Borç para alma konusunda yakından uzağa doğru bir arayış içerisinde olmalısınız. Yakınınızda ve çevrenizde bulunan imkanlardan yararlandıktan sonra tanımadığınız ya da çok bilginizin olmadığı imkanlara yönelmelisiniz. Çok acil borç para gerekli olduğu durumlarda yapabileceğiniz en uygun yöntemlerden ilki yakın çevrenizde araştırma yapmaktır. Yakın çevrenizden olumsuz yanıt aldığınızda sahip olduğunuz kredi kartlarını kullanmak en doğru tercih olacaktır.

Kredi kartınızla sahibinden borç para alma işlemi için tanıdığınız bir marketin ya da işletmenin POS cihazı üzerinden çekim yaptırabilirsiniz. Bu sayede size nakit para gelirken çok da fazla riske girmemiş olursunuz. Bunun yanında kullanabileceğiniz diğer bir yöntem altın, gümüş ya da mücevher gibi ürünleri kuyumculardan kredi kartınız ile alarak sonrasında satmaktır. Bu yöntemde biraz da olsa kredi kartınızdan komisyon alınıyor olsa da acil nakit ihtiyaçlarınız karşılanmış olacaktır.

Sahibinden borç alma 2023 yılında kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise bir ürünü ya da eşyayı taksitle satın alarak peşin satmaktır. Bu sayede nakit para ihtiyacınız kısa bir sürede giderilirken ödemelerinizi taksitlendirerek yapabilirsiniz. Özellikle teknolojik cihazların alım satımı daha hızlı olacaktır. Bu işlem için güvenliğiniz telefoncu ya da bilgisayarcılardan yardım isteyebilirsiniz.

Sahibinden Borç Para 2022
Sahibinden Borç Para 2023

1 Saat İçinde Nakit Para Bulma

İnsanların sahibinden borç para bulmayla ilgili çok aceleleri olabilir. Özellikle pek çok kişi 1 saat içinde nakit para bulma gibi ihtiyaçlarla karşı karşıya kalabilmektedir. Bu denli acil ihtiyaçlarınız için kullanılabilecek en kestirme yollardan birisi bankalardır. Özellikle işlemlerinizin yoğun olduğu pek çok banka şube onayı gibi süreçlere gerek duymadan formalitesiz kredi sağlanmaktadır.

Özellikle 10.000 TL ile 75.000 TL gibi ihtiyaçlar için bazı bankalar anında hesabınıza aktarım yapabilmektedir. Aynı zamanda pek çok banka uygun faiz oranlarıyla kısa süreli kredi seçenekleri sunmaktadır. Bankaların mobil bankacılık uygulamaları ya da müşteri hizmetleri aracılığıyla kısa sürede sahibinden borç para alma ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu krediden yararlanmanızda kredi notunuzun önemi oldukça fazladır. Kredi notu kötü olan kişilerin bu yöntemden yararlanması güçtür. Bu durumda olan kişiler diğer yöntemleri kullanmayı deneyebilirler.

Bankalar dışında 1 saat içinde nakit para bulma ihtiyaçlarınız söz konusu olduğunda size en kısa yoldan yardım edebilecek kişiler yakın çevreniz ve arkadaşlarınızdır. Yakın çevrenizden kısa süreler için borç para isteyebilir ve ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Özelikle yakın olduğunuz kişilerle kurduğunuz yakın ilişkiler bu ihtiyacınızı karşılamayı sağlayacaktır.

Borç Para Veriyorum

İhtiyacınız olan borç parayı bulma konusunda pek çok farklı alternatiften yararlanmanız mümkündür. Bu yöntemler arasında yer alan kredi seçenekleri ve yakın çevreniz sahibinden borç para alma ihtiyacınızı karşılayamadığı zaman diğer alternatifleri deneyebilirsiniz. Borç almada kullanabileceğiz diğer bir yöntem dernek, Vakıf ve farkoting şirketlerdir.

Özellikle ilinizde bulunan vakıflar belirli süreler için size borç para verebilir. Bunun için derneklerin ya da vakıfların iletişim numaralarından yararlanabilirsiniz. Bu kurumlar çoğu zaman derneğe üye olmanızı ya da etkinliklerine katılmanızı ister. Derneklerin bu isteklerine olumlu karşılık verdiğinizde borç para alabilmeniz mümkün olmaktadır.

Dernek ve vakıflar dışında hayırsever iş adamları da sahibinden borç para alma 2023 yılında ihtiyaçlarınızı karşılamayı sağlayacaktır. Özellikle zekat ve fitre gibi yardımlar yaparak destekte bulunurlar. Bu yardımlardan yararlanabilmeniz için ihtiyacınız olduğunu belgelemeniz gerekecektir. Geliriniz ve borçlarınızla ilgili resmi belgeleri kullanmak size fayda sağlayabilir.

İnternet ve sosyal medya platformları üzerinde de borç para veriyorum şeklindeki ilanlarla karşılaşabilirsiniz. Bu ilanların çoğunlukla gerçeği yansıtmadığını bilmelisiniz. Bu kişiler çoğunlukla insanları dolandırmaya ya da bilgilerini ele geçirmeye çalışmaktadır. Özellikle internet üzerinde gördüğünüz borç ilanları ile ilgili şu detaylara dikkat ederek ilerlemeli siniz:

 • Acil borç verilir, şeklindeki ilanların pek çoğu tuzaktır. Dolandırılma durumuna dikkat etmelisiniz.
 • Senetle borç verilir diyen kişiler genellikle sizi sahte evraklarla ve belgelerle inandırmaya çalışır.
 • Bu ilanları veren kişiler genellikle sizin kişisel bilgilerinize erişmeye çalışır.
 • İnternet ilanı veren kişiler genellikle bir bankada ya da kamu kurumunda çalıştıklarını ifade eder.

İnternet üzerindeki ilanlar bu riskleri taşımaktadır. Bu nedenle de ihtiyaçlarınızı karşılamak konusunda size yardımcı olmayacaktır. Bu sebeple güvenilir yöntemleri seçmeniz sahibinden borç para alma ihtiyaçlarınızı karşılamada size katkı sağlayacaktır. Özellikle risklere karşı tedirgin kişilere bankalar ya da kredi kartıyla yapılacak olan işlemler kullanması tavsiye edilmektedir. Bu yöntemlerde ek masraflarınız olsa da geri ödemeleriniz ve alacağınız para güvencelidir.

Borç Para Veren Hayırseverler 2023

Sahibinden Borç Para Veren Hayırseverler 2022
Sahibinden Borç Para Veren Hayırseverler 2023

Borç Para Veren Hayırseverler 2023 yılında kullanabileceğiniz yöntemler arasında yer alan hayırsever iş adamlarına ulaşmak için araştırmalar yapmanız gereklidir. Özellikle pek çok dönemde hayırseverler ya da kar amacı gütmeyen vakıflar yardım kampanyaları yürütmektedir. Ramazan ayı, bayramlar ve diğer özel günler yardımların yapıldığı genel dönemlerdir. Bu dönemlerde başvuru yapmanız durumunda ya da ihtiyacınız olduğunu gösteren belgelerle gittiğinizde size yardımcı olabilirler.

Bazı dernekler ve hayırsever insanlar yardım kampanyaları ile birlikte borç para verme ile ilgili yardımlar da yapmaktadır. Özellikle senet sistemi dernekler ve iş insanları tarafından tercih edilir. Genellikle faizin ve ek ödemelerin olmadığı bu yöntemler için iliniz özelinde aktif derneklerle iletişim kurabilirsiniz. İnternet üzerinden verilen reklamlar gerçeği yansıtmıyor olsa da kurumların web siteleri üzerinden daha doğru bilgilere erişmeniz mümkündür.

Pek çok dernek ve hayırsever genellikle burs ve eğitim ihtiyaçları için sahibinden borç para alma hizmetleri yapmaktadır. Bununla birlikte öğrenci bursları dışında kişilerin genel ihtiyaçlarına odaklanan kurumlar da söz konusudur. Özelikle evlilik ihtiyaçları, genel hastalık ihtiyaçları, tarım ihtiyaçları ve yeni iş fikirleri için borç para veren derneklere rastlamak mümkündür.

Bu şekilde borç para veren kurumlara durumunuzu kanıtlanmanız durumunda olumlu karşılıklar verilmektedir. Bu tür ihtiyaç durumlarınız karşısında özellikle dini dernekler önemli çalışmalar yapmaktadır. Özelikle yeni evlenecek çiftlere yardımcı olmak isteyen ya da kronik bir rahatsızlığınızın tedavi masrafları için farklı yardım kampanyaları yapılmaktadır. Bu tür yardımlardan yararlanmanız, derneklerin yasal kurumlar olması nedeniyle sorunlu değildir. Ancak pek çok dernek ya da hayırsever borç karşılığı olarak dernek faaliyetlerine katılımınızı, üyeliğinizi ya da gönüllü faaliyetlere katılımızı isteyebilir.

Türkiye’de Borç Para Veren Hayırseverler ve Yardım Yapan Dernekler

Sağlık sorunları yaşayanlar, eğitim görenler ya da değişik nedenlerden dolayı çalışamayan kişilere para yardımı yapan şahıslar ve işadamları bulunmaktadır. Borç Para Veren Hayırseverler in yanı sıra karşılıksız para yardımı yapan kişiler de bulunmaktadır.  Belli şartlar altında yapılacak olan yardım başvuruları belli prosedürlerden geçtikten sonra değerlendirmeye alınmaktadır. Zor durumda kalanların bu noktada nereye paraya yardımı için başvuru yapacaklarını, para yardımı yapan şahıs ve derneklerin telefon numaralarını, adreslerini burada olabildiğince yazmaya çalıştık. İşte sahibinden borç para veren hayırseverlerin tam listesi.

En Çok Para Yardımı Yapan Ünlü Sanatçı Haluk Levent

Haluk Levent önderliğinde kurulan AHPAP derneği İstanbul başta olmak üzere Türkiye’de 81 ilde aktif olarak sürekli sağlık, barınma ve para desteği sunmaktadır. Şimdiye kadar on binlerce aileye, öğrenciye para desteğinde bulunan Haluk Levent ve AHPAP derneği bu parasal yardımlara devam etmektedir. Bunun için en etkili başvuru yeri Haluk Levent için Twitter’dir. Ya da AHPAP derneğinin bulunduğunuz ilde bulunan temsileri ile görüşme yaparak yardım isteyebilirsiniz. Genelde sosyal medyadan destek olan Haluk Levent’te telefon edebilir ve ona ulaşabilirseniz sorununuzu daha hızlı halledilebilir.

Kadınlara Para Yardımı Yapan Dernek ve Kurumlar

Sahibinden borç para 2023 Mağdur olmuş ve eş şiddeti görmüş kişilere yönelik kurulmuş olan KADEM derneği bayanlara para yardımı, kredi ve borç para noktasında destek olarak onların kendi ayakları üstünde kalmalarına olanak vermektedir. KADEM derneğine yapılacak başvuru sonrası bir değerlendirme yapılıp gerekirse barınma da sağlanmaktadır. Kurumun merkezi İstanbul olmasına rağmen diğer illerden telefonla arayarak yardım talebinde bulunulabilmektedir.

Parasal Yardım Yapan İş Adamları Kimlerdir?

İş adamları genelde burs adı altında parasal destek vermektedir. Ama bunun yanında normal vatandaşlara da Türkiye’de bazı kişiler özellikle Facebook üzerinden yaptığı yardımlardan sıkça söz etmektedir. Yeri geldiğinde bir evin erzak yardımlarını yaparken bazen de direkt olarak nakit para yardımı yapılabilmektedir.  Bu kişi kendisine gelip para isteğinde bulunan binlerce kişiye yardım yaptığı ifade edilmektedir ki kendi sayfasında da bunları sık sık paylaşmaktadır.

Ünlüler Para Yardımı Yapar Mı?

Ünlü işadamları kendi illerinde bulunan öğrencilere genelde burs vermektedir. Adana’da Sabancı, Kayseri’de Ülker gibi dev fabrika sahibi ünlü iş adamları, genelde her sene binlerce kişiye karşılıksız para vermektedir. Eğitim desteği olarak verilen bu parasal yardımlara başvuru için direk işletme adreslerine gidilmesi gerekmektedir. İş adamlarının yanı sıra ünlü sanatçıların da kısmen burs verip parasal yardım yaptıkları bilinmektedir. Ama isim isim bunu bilmek çok zordur. Bunun için sanatçıların danışmanlarına ulaşarak onlardan sahibinden borç para almak için bilgi alabilirsiniz.

Senetle Borç Para Veren Yerler ve Kişiler

Senetle borç para veren yerler ve kişiler; Günlük nakit ihtiyaçlarımız için ilk başvuru yaptığımız yerlerden biri de bankalardır. Ama bankalar bize kredi vermediğinde ikinci yol olarak senetle borç para veren yerleri tercih ederiz. Her ne kadar senetle kredi ve borç yasak olsa da bazı kurumlar işin yasal boyutunu da düşünerek şahıslara elden borç para vermektedir.

İlginizi Çekebilir: Estetik Kredisi Veren Bankalar

Türkiye genelinde hem elden nakit veren yerler hem de senet karşılığında borç para veren yerler bulunmaktadır. İstanbul ve İzmir-Ankara’da faktöring firmalar da senetle para vermektedir; ama bunun için bazı koşulların yerine getirilmesi gerekmektedir. Senetle borç arıyorum diyorsanız sizin için bazı yöntemler sunduk. İçinde size uygun olanları tercih edip borç alabilirsiniz.

Elden Nakit Para Veren Şahıslar ve Tefeciler

Senetle borç para deyince ilk akla tefeciler gelmektedir. Ama tefecilerin yasal olmadığını biliyoruz. Buna rağmen yine de tefecilere telefonla ulaşmak ya da yüz yüze konuşmak kaydı ile onlardan borç isteyecekseniz bu sizin bileceğiniz iştir.

Biz sizin için senet karşılığında nasıl para bulunacağını yazdıktan sonra tercihi tabiki de size bırakacağız. Öncelikle, birçok ilde kuyumcular şu aralar senetle altın satmaktadır. Bu konunun senet karşılığı para ile ne ilgisi var diye düşünebilirsiniz. Ama senet karşılığında altın satın alarak, bu altınları aynı gün yine aynı kuyumcudan bozabilirsiniz.

Daha önce sadece nakit satış yapan kuyumcular şu aralar senetle altın satmaya başladı. Senetle altın alarak nakit para temine edebiliriniz. Ve bu yöntem şu anda tamamen doğal ve yasal bir yöntem olarak bilinmektedir.

Senetle Borç Para Veren Kuyumcular

Senet karşılığında borç parayı belki direkt bulamazsınız; ama Ankara, İstanbul, Bursa ve İzmir’de birçok kuyumcu şu anda senetle altın satarak insanların aynı gün içinde akit para ihtiyacını da karşılamaktadır.

İstanbul kapalı çarşı, Bursa Kapalıçarşı, İzmir Kemer altı çarşısı ve Ankara kuyumcular Çarşısında bulunan birçok kuyumcu şimdilerde belli koşullarda senetle altın satmaktadır. Siz de başvuru yaparak altınları aynı yerde bozup nakit para bulmuş olursunuz.

Tefecilerden Senetle Borç Almak İstiyorum Diyenler Dikkat

Tefecilerden senet karşılığında Tefeci borç para alabilirsiniz. Ama faizleri çok yüksek olduğu için bunun geri ödemesi oldukça zor olacaktır. Aynı zamanda işin bir de yasal olmayan boyutu da vardır. Birçok tefeci borç para verilir, borç para veriyorum diyerek borç ilanlarına çıkmaktadır. Ama bu kişilere telefon edip ya da onlara iletişim bilgi ve adresinizi verirseniz sizin için olumsuz bazı durumlar ortaya çıkabilir. Biz size yasal yolları anlattık. Siz de uygun yöntemleri kullanarak bu sorununuzu çözebilirsiniz.

Senetle Kredi Veren Faktöring Şirketler ve Komisyon Oranları Hesaplama

Sahibinden borç para alma; Faktöring; genelde senet olmak üzere temlik edilmiş veya edilmemiş değerli evrakların erken tahsilatını yapmak koşulu ile ticari şirketlere ve kişilere kredi veren kurumlardır. Senetle kredi ve para veren bu faktöringlerin senetleri bozma koşulları ve senet bozma komisyonlarını sizin için yazdık ve hesapladık. Faktöringler senetlerin yanı sıra çek karşılığında da kredi çıkartmaktadır. Çekleri erken bozmak isteyen kişilere, vadesinden önce çeklerin parasını vererek nakit çözümler üretmektedirler. Türkiye genelinde faaliyetlerine devam eden faktöring kurumlara nasıl başvuru yapılacağı, senetle nasıl kredi çekileceğini aşağıda yazdık. Ayrıca bu kurumların telefon numarası başta olmak üzere diğer iletişim kanallarını da yazımızda bulabilirsiniz.

Faktöringler Şahıslara da Kredi Vermektedir

Sahibinden Borç Para Veren Faktoring Şirketleri
Sahibinden Borç Para Veren Faktoring Şirketleri

Faktöringler kurumlar genelde ticari anlamada büyük bütçeli kurumlara bankalar gibi nakit imkanı sağlamaktadır. Ama şahıslar da kredi çekmek istediklerinde, ellerinde bulunan senetlerin limitlerine ve alınacak komisyon oranına göre kredi verilmektedir. Aslında bu işlemlere kısaca senet bozma ve senedi erken tahsil etme işlemi denmektedir. Bazı bankalar da son zamanlarda senet bozma işlemi yapsa da faktöringler bu işlemleri daha hızlı ve kolay yaptığı için birçok kişi banka yerine faktöring firmaları tercih etmektedir. Elinizde tahsilat zamanı gelmeyen bir senet, vadeli bir evrak, çek ya da makbuz bile olabilir. Bunu bulunduğunuz ildeki ilgili kuruma ibraz ederek anında nakit para alabilirsiniz.

Senet Bozan Faktöring Firmalar ve İletişim Bilgileri

2023 yılında faaliyetlerine devam eden onlarca faktöring firma bulunmaktadır. Bunlar; İstanbul , İzmir, Antalya, Mersin, Ankara, Bursa, Kocaeli, Konya, Adana, Aydın, Eskişehir illerinde senetle kredi vermektedir. Bu yerlerden nakit alabilmek için bazı şartların tamamlanması gerekmektedir. Şartlar;

 • Senedi hazırlayan kişilerin ve kurumların risk durumlarına bakılıp sicilleri temizse onlara kredi verilir
 • Senet bozan faktöringler belli bazı komisyonlar almaktadır. Komisyon kesilip kalan para hesaba aktarılır
 • Karşılıksız çıkan senet ve çeklerde senet sahibi gibi senedi elden veren kişiler de sorumluluk alırlar

  Çek Kıran Yerler – Bankalar ve Kuruluşlar

Saydığımız koşullarda size anında senetle para verilmektedir. Bu kurumlara başvuru yapmak için bizzat şubeye gitmeniz gerekmektedir. Yani faktöring firmalar internet üzerinden size kredi vermezler.

Paraya sıkışan kişiler banka dışında sahibinden borç para bulma yollarını araştırdığında genelde; senetle kredi veren firmalar, senetle elden borç para veren yerler ya da komisyonla kredi çıkartan kurumlara denk gelmektedir.

Yasal olan yolların tercih edilmesi çok daha doğru bir adım olacaktır. Ama hangi yolun yasal olduğunu bilmeyen kişiler de vardır. Mesela senetle para veren yerler faiz isterse bu tefecilik olur ki yasal mevzuata uymaz. Yasal olan borç para alma yolları aşağıdadır.

Faktöring kurumların aldıkları komisyon oranı genelde senet ve çek üzerinde yazan miktarın %10’u kadardır. Ama senedin vade süresi, tahsilat gününün uzaklığı ve özellikle de senet sahibinin risk endeksi senet bozma komisyonunun hesaplanmasında baz alınmaktadır.

Yasal Borç Para Alma Yolları ve Para Veren Yerler 2023

Sahibinden Borç para veren yerleri araştıran kişiler genelde çok yüksek faiz isteyen ve kanuni çalışmayan tefecilere denk gelmektedir. Bu yerlere kredi için başvuru yapmak yerine, senetle teknoloji cihazı satan yerlerden taksitle elden telefon alıp bunu nakit paraya çevirebilirsiniz. Hatta birçok şirket şu anda senetle telefon satarak kişilere mini krediler vermektedir. Telefonu senetle satıyormuş gibi yapıp telefonu değil telefonun parasını vermektedir. Bu da kişiler için ek nakit bula yolu olarak kabul edilir ve genelde yasal olarak yapıldığı ifade edilmektedir.

Senetle kredi ve sahibinden borç para veren faktöring kurumları yazdık. Acil paraya sıkışan ve para lazım diyenler senet temin ederek bu kurumlardan para talep edebilir. Senet Karşılığı borç para verilir Komisyon oranları eklendikten sonra tüm borçlar da günü geldiğinde ödenir ve işlem tamamlanır.

Bu makalemizde Sahibinden borç para nasıl alınır 2023 hakkında tüm detaylardan sizlere bahsettik. Bu konu hakkında düşüncelerinizi bizimle paylaşmak için alt kısımda bulunan yorum alanından mesajlarınızı gönderebilirsiniz. Ayrıca Sahibinden borç para arayan kişilerde yorum yaparak arayışta bulunabilirler.

Yorum yapın