TEB Bankası Kredi Erteleme

TEB Bankası kredi erteleme hizmeti ile müşterilerine kredi taksitlerini ödemek için önemli bir fırsat sunmaktadır. Bu hizmet sayesinde TEB üzerinden aldığınız kredilerin vadesi geçmemiş borçları için 3 aylık erteleme sağlayabilirsiniz. TEB bu hizmetinden bireysel ihtiyaç kredisi, konut kredisi, araç kredisi alanlar ile KMH borcu bulunanlar yararlanabilmektedir.

TEB kredi ertelemeden yararlanabilmeniz için bazı şartlara sahip olunması gereklidir. TEB müşterileri arasında kredi notu yüksek, düzenli ödemeler yapan ve vadesi geçmiş borcu bulunmayan müşterileri için erteleme fırsatları sunmaktadır. Bununla birlikte art arda TEB kredi erteleme 2023 yılında yapılamamaktadır.

TEB Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

TEB kredi erteleme 2022 yılında müşterilerine ödeme kolaylığı sağlama konusunda önemli bir hizmettir. Özellikle pandemi süreci başında tüm bankalarla birlikte TEB de kredi erteleme hizmeti sunarak müşterilerini rahatlatmıştı. 2022 yılında da kredi ödemelerinde erteleme yapmak isteyen müşteriler TEB’in belirlediği kurallar doğrultusunda erteleme işlemleri yapabilecektir.

TEB bankası kredi erteleme için müşteri hizmetleri telefonu olan 0850 200 0 666 aranarak müşteri temsilcisi aracılığıyla ya da şubelere giderek gerçekleştirilmektedir. TEB üzerinden mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden başvuru yapmak TEB tarafından belirlenmektedir. Bazı dönemlerde CEPTETEB uygulaması üzerinden kredi erteleme fırsatı sunulur. Bireysel ihtiyaç kredisi için müşteri hizmetleri üzerinden talep oluşturabilirken konut kredisi ve KMH borçları için şube üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir.

TEB bankası kredi erteleme 2023 başvurunuz şubeniz tarafından değerlendirilerek tarafınıza iletilecektir. Erteleme sonucuna göre şu işlemler yürütülecektir:

TEB Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?
TEB Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?
  • Erteleme başvuru sonrasında kredinizin ilgili döneminde geçerli olacak faiz oranları belirlenmektedir. Ödeyeceğiniz tutar güncel oranlara göre tekrar hesaplanır.
  • Erteleme yaptığınızda oluşan faiz ve yasal yükümlülükler ilk taksitiniz üzerine veya sizin belirleyeceğiniz taksitlerle ödenmesi gerekir.
  • Kredi erteleme hizmeti sonrasında krediniz için yeniden bir sigorta poliçesi yapmanız istenebilir.
  • İlginizi Çekebilir : Kredi Ödeme Tarihi Değiştirme

TEB bankası kredi erteleme hizmeti için bu süreçte zorluk yaşamamak adına müşteri temsilcileri ile iletişim halinde olmanız size katkı sağlayacaktır. Kredi taksitiniz 3 aylık ve faizleri de dahil edilerek ertelenecektir. Müşteri temsilcileri kredi ödemelerinizde zorlandığınızı gösteren gelir gider dengeniz ve borç bilgileriniz istenebilir. Şubeler ve müşteri temsilcileri tarafından alınacak taleplerin sonuçlanması bir hafta kadar sürebilir.

CEBTETEB Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

CEPTETEB uygulaması Türkiye Ekonomi Bankasının pek çok işlemini yapabileceğiniz işlevsel bir uygulamadır. Uygulama üzerinden müşteri talepleri verilmesi durumunda anında dönüşler gerçekleştirilebilmektedir. Bununla birlikte TEB bankası kredi erteleme 2023 yılında mobil bankacılık üzerinden bu hizmeti sunmayı durdurmuştur. Bununla birlikte bazı dönemlerde CEPTETEB uygulamasından erteleme talepleri yapılabilmekte ya da kişisel olarak bazı müşterilere bu fırsat tanınmaktadır.

CEBTETEB Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?
CEBTETEB Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

CEPTETEB uygulaması üzerinden TEB kredi erteleme hizmeti kullanmak için Kredilerim seçeneği üzerinden Kredi Detay bölümünü görüntüleyebilirsiniz. Bu bölümde Taksit Ertele ile taksitlerinizi ertelemek için onaylayabilirsiniz. Bu seçenek size yasal yükümlülükler ve faizler konusunda bilgi verecektir. Ancak her başvuru olumlu olarak sonuçlanmayabilir. CEPTETEB uygulaması müşteri hizmetleri ve şube başvurularına göre daha hızlı işlemektedir. Bu nedenle bu uygulama üzerinden yapacağınız başvurular kısa sürede sonuçlanabilir.

TEB Kredi Kartı Erteleme Nasıl Yapılır?

TEB Bankası kredilerde olduğu gibi kredi kartları için de ertelemeler yapmaktadır. TEB kredi kartı erteleme hizmeti için öncelikli olarak CEPTETEB uygulamasından yararlanabilirsiniz. Bunun yanında müşteri temsilcileri ile görüşebilir ya da şubenize giderek erteleme talebinizi iletebilirsiniz. Kredi kartı ödemelerinde yaşanan zorlukların önüne geçmek ve müşterilerin işlerini kolaylaştırmak adına bu hizmet oldukça yararlıdır.

Kredi kartı erteleme hizmetleri harcama ertelemeleri ve ekstre ertelemeleri olarak ikiye ayrılabilir. Harcama ertelemeleri TEB tarafından belli limitlerin üzerindeki harcamaları diğer ekstre dönemine yansıtır. Bunun yanında tüm ekstreyi erteleme ya da taksitlendirme gibi imkanlar da sunulur. TEB kredi kartı erteleme için uygulamaya giriş yaptıktan sonra kredi kartlarınız içerisinden ödeme menüsü ile erişebilirsiniz. Ekstre Atlar, Ekstre Ertele, Harcama Ertele seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

TEB Kredi Kartı Erteleme Nasıl Yapılır?
TEB Kredi Kartı Erteleme Nasıl Yapılır?

Kredi kartı ertelemeleri için CEPTETEB dışında müşteri hizmetlerini arayarak da talep oluşturabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine TEB kredi kartı erteleme işlemi için başvuracağınızı ve ekstrenizin bir ay atlatılmasını talep edebilirsiniz. Bu başvuru mobil bankacılık işlemlerine göre daha uzun sürer. Kredi kartı ertelemeleri için bir diğer yöntem de şubenize başvurmaktır. TEB şubelerinde kredi kartı ile ilgili işlemleri bizzat başvurarak halletmeniz mümkündür. Ekstre atlatma, harcama atlatma ya da ekstre ödeme oranını düşürme gibi farklı işlemleriniz için şubelere gidebilirsiniz.

Kredi kartı ertelemelerinde ekstre ertelemeleri için belirli bir faiz ödemesi bulunur. Bu ödeme ekstreniz üzerine yansıtılır. Bazı dönemlerde CEPTETEB uygulaması üzerinden harcama ertelemelerinde bir aylık %0 faizli işlemler yapılabilmektedir. Ancak genel anlamda kredi kartı ertelemelerinde güncel faiz oranlarından yararlanılmaktadır. CEPTETEB uygulaması üzerinden gerçekleştireceğiniz kredi kartı harcama taksitlendirmeleri 1 aydan 12 aya kadar harcama tutarı ve kampanya dönemlerine göre değişebilmektedir.

TEB Kredi Erteleme Sicili Etkiler mi?

Kredi kullanan ve kredi kartı harcamaları yapan bireyler zorlandıkları zaman erteleme ya da yapılandırma seçeneklerinden yararlanırlar. Kredinin yapılandırılması ödeme takviminin, toplam tutarın ve faiz oranlarının tekrardan düzenlenmesi demektir. Yapılandırma işlemleri yapıldığında kişilerin kredi notları düşer. Bu durumda da diğer bankacılık işlemlerinde sorunlar yaşayabilirler. Bu sebeple de sürekli devam etmeyen ödeme sorunları için yapılandırma yapmak tavsiye edilmez.

Yapılandırma işlemleri yaptığınızda başvuracağınız başka krediler, kredi kartı limit değişiklikleri ya da farklı finansman türleri için olumsuz sonuçlanma ihtimalleri yüksektir. Ancak teb bankası kredi erteleme hizmetleri aynı sonuçlara yol açmadığı için müşteriler tarafından daha çok tercih edilir ve bankalar kredi taksit ödemeleri ve kredi kartı ekstreleriyle ilgili erteleme kampanyaları düzenler.

TEB bankası kredi erteleme hizmeti kullanmanız durumunda ise kredi notunuz ve banka siciliniz etkilenmez. Erteleme işlemlerinde sadece yasal yükümlülükler ve faizler tarafınızca karşılanır. TEB bankası kredi erteleme hizmetleri 3 aylık yapılabileceği gibi istemeniz durumunda 1 ya da 2 aylık da erteleme talebinde bulunabilirsiniz. Erteleme işlemlerinde ise belirli sayıda erteleme hakkınız bulunur. Bununla birlikte erteleme yapmanızın ardından başka bir erteleme talebi yapamazsınız.

 Özelikle tüm bankalar erteleme işlemleri için daha önceden sorunsuz ödeme yapan müşterilerini öncelikler arasına koyar. TEB kredi erteleme 2023 başvurularınız için öncelikle müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Özellikle geri ödeme şekilleri ve yükümlülükler ile ilgili en doğru bilgileri müşteri temsilcileri size aktaracaktır.

Yorum yapın