Vakıfbank Kredi Erteleme

Vakıfbank 2020 yılında pandemi süreci nedeniyle pek çok müşterisine Vakıfbank kredi erteleme imkanı sunmuştur. Günümüzde de bireyler tarafından en çok merak edilen konulardan birisi kredi erteleme işlemlerinin nasıl yapılacağıdır. Vakıfbank tarafından 2022’de uygulanan kampanya senelerin devamı niteliğindedir.
Vakıfbank kredi erteleme 2022 yılında sürekli devam eden bir kampanya değildir. Zaman zaman borçlular için açılan ancak belirli periyotlar için geçerli olan kampanyalara dahil olabilirsiniz. Kredi borçluları için vadesi gelmiş olan kredi ödemeleri ve vadesi gelmeyen ödemeler olmak üzere iki farklı şekilde yararlanma mümkündür. Vakıfbank tarafından erteleme işlemlerinin süreleri belirlenmekte olup şu an için 6 ay süreyle erteleme işlemleri yapılabilmektedir.

Vakıfbank Kredi Erteleme 2023

Vakıfbank bazı dönemlerde kredi borçlularını biraz olsun rahatlatmak amacıyla zaman zaman kampanyalar yürütmektedir. Vakıfbank kredi erteleme 2023 yılında farklı detaylar ve kurallar için yapılabilecek işlemler arasına dahil edilmiştir. Müşterilerin çekmiş oldukları kredileri ertelemek kredi kart ekstresi ertelemek gibi değildir. Kredi kartlarını ertelemede pek çok bankayla birlikte Vakıfbank da farklı kolaylıklar sunmaktadır. Ancak Vakıfbank kredi erteleme için 2023 yılında başvurular doğrultusunda işlemler sürdürmektedir.
Vakıfbank üzerinden bu hizmeti kullanabilmeniz için şu koşulları sağlamış olmanız gerekmektedir:

⦁ 2023 yılı içerisinde erteleme işlemleri tüm müşteriler için sadece 3 kez gerçekleştirilebilir.

⦁ Vakıfbank kredi erteleme 2023 hizmetinden yararlanmak için mevcut kredinin daha önce ödenmemiş borçlarının bulunmaması gerekir.

⦁ Erteleme işlemlerinde Vakıfbank tarafından sunulan Çağrı Merkezi, Mobil Bankacılık, Şube Başvuruları ya da İnternet Bankacılığı kanalları kullanılacaktır.

⦁ Başvurular esnasında gelir ve gider dengeniz hakkında bilgi vermeniz ya da belge sunmanız istenebilir.

Bir Önceki Konumuz : Ziraat Bankası Kredi Erteleme 2023

Bu koşulları sağlayan ya da sağlayacak borçluların müşteri temsilcileri ile görüşme yapmaları gerekir. Vakıfbank şubeniz üzerinden krediniz için yapacağınız erteleme başvurusunun olumlu sonuçlanabilmesi için müşteri profilinizin olumlu olması ve daha önce ödemelerinizde sorunlar yaşamamanız gerekmektedir. Vakıfbank kredi erteleme 2022 işlemleri için vadesi geçmiş borcu bulunan müşterilere bu hizmet sunulmayacaktır.

Vakıfbank Kredi Erteleme Nedir?

Vakıfbank kredi erteleme işlemleri her yıl genellikle devam eden kampanyalar şeklinde yürütülür. Vakıfbank tarafından kampanyanın bitiş tarihiyle ilgili herhangi bir bilgi paylaşımı yapılmamış olup yıl boyunca süreceği tahmin edilmektedir. Kampanya dışında Vakıfbank kredi ödemeleri için 1 aylık erteleme avantajını müşterilerine sunmaktadır. Kredi taksitinizin tutarı belirli bir faiz tutarı eklenerek diğer aya ertelenir.

Vakıfbank kredi erteleme 2023 hizmetinin size sağlayacağı en büyük katkı kredi notunuz üzerine olumsuz bir yansımasının olmamasıdır. Bankalar tarafından yapılan yapılandırma işlemlerinde kredi notunuz olumsuz olarak etkilenir. Ancak erteleme işlemleri sayesinde kredi notunuz korunmuş olacaktır. Kredi kartı harcamalarınız, ekstre ödeme alışkanlıklarınız, kredi taksitlerini ödeme tutumunuz kredi notunuzun belirlenmesinde etkili olmaktadır. Özellikle farklı finansman işlemleri yapacaksanız kredi yapılandırma işlemleri notunuzun düşmesine neden olacaktır.

Vakıfbank tarafından sunulan kredi erteleme hizmeti yapılandırma işlemlerinde alınan faiz ve ek masraflara oranlara oldukça caziptir. Yapılandırma işlemlerinde müşterilere genellikle çok daha fazla borç çıkmaktadır. Erteleme işlemlerinde ise kampanya detaylarına göre değişse bile 0 faiz gibi bir avantajdan bile yararlanabilirsiniz. 1 aylık kredi taksiti ertelemelerinde ise genellikle güncel faiz oranları tutarında bir oran eklenmesi söz konusudur. Kredi notunuz tüm finans işlemleri için gerekli olacağından erteleme işlemlerinden yararlanmanız size katkı sağlayacaktır.

VakıfBank Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Vakıfbank kredi erteleme 2023 yılında da müşterilerine farklı alternatifler sunarak kolaylık sağlamaktadır. Gelir-gider dengesi bozulan, kredi taksitlerini ödemekte zorlanan pek çok müşteri, erteleme işlemlerini merak etmektedir. Vakıfbank müşterilerinin bu taleplerine karşılık vermek amacıyla düzenli bir şekilde kredi erteleme kampanyaları düzenlemektedir. Kampanya dışında da müşterilerine kısa aralıklarla erteleme fırsatı sunmaktadır. Vakıfbank erteleme işlemlerinin ön başvuru ve onay süreçlerini kolaylaştırmak amacıyla mobil bankacılık içerisine dâhil etmiştir. Erteleme işlemleri için mobil ve internet bankacılığı uygulamaları takip edilebilir.
Kredi erteleme işlemleriniz için Vakıfbank müşteri hizmetleri ile görüşerek bilgi almanız hizmetin sunulması açısından size destek sağlayacaktır. Bununla birlikte borcunu ertelemek istediğiniz kredinin türü de banka açısından önemli olmaktadır. Bireysel krediler için mobil bankacılık hizmetleri üzerinden başvuru yapılabilirken konut kredilerinde şubeye bizzat gitmeniz gerekebilir.

KrediLogo
Vakıfbank kredi erteleme hizmeti için şu yöntemleri tercih edebilirsiniz:

Vakıf Bank Mobil bankacılık üzerinden krediler kısmını takip edebilirsiniz. Başvurulur ya da kampanyalar gibi bölümlerde kredi erteleme ile ilgili alanlar yer almaktadır.

⦁ İnternet bankacılığından kredilerim kısmından erteleme seçeneklerini kullanarak hizmetten yararlanabilirsiniz.

⦁ Müşteri temsilcileri ile kredi erteleme hizmetinin ayrıntıları ve gerekli koşullarla ilgili görüşebilirsiniz.

⦁ Şubeye giderek erteleme taleplerini kredi işlemleri bölümlerinden iletebilirsiniz.

VakıfBank Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

VakıfBank Bireysel Kredi Erteleme

Vakıfbank bireysel ve ihtiyaç kredileri için yılda en çok 3 kez erteleme işlemi yapmaya izin vermektedir. Mobil bankacılık uygulamalarından yararlanarak Vakıfbank kredi erteleme 2023 hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bazı dönemlerde erteleme işlemleri 3-6 ay gibi periyotları kapsayabilmektedir.

Erteleme işlemleri yaptığınızda banka tarafından borcunuza yönelik olarak belirli bir faiz tutarı oluşabilir. Bu tutar güncel faiz oranlarına göre değişebilmektedir. Bununla birlikte bazı kampanya dönemlerinde indirimler olabilmektedir. 1 aylık bireysel kredi ertelemelerinde art arda erteleme işlemleri yapılamamaktadır.

Bireysel ihtiyaç kredileri için bazı dönemlerde birden fazla ayı içeren kampanyalar bulunmayabilir. Bu durumlarda ödemelerinizi kolaylaştırmak için vadesi gelecek olan taksit tutarını 1 ay için erteleyebilirsiniz. Kampanya dışı dönemlerde Vakıfbank kredi erteleme 2023 başvuruları için şubeye giderek başvuru yapmanız gerekmektedir.

VakıfBank Konut Kredisi Erteleme

Vakıfbank kredi erteleme 2023 hizmeti içerisinde konut kredileri ayrı bir şekilde değerlendirilmektedir. Konut kredilerinin vadeleri ve taksit tutarları genellikle yüksek olduğu için şube başvurusu olmadan erteleme yapmak mümkün değildir. Konut krediniz için müşteri hizmetleri ile görüşerek başvuru detayları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Konut kredinizi Vakıfbank kredi erteleme hizmeti ile ertelemek istediğinizde şubeye gelir-gider durumunuzu gösteren bir belgeyle başvurmanız olumlu sonuçlanması için yararlı olabilir. Başvurunuz şubeye gitmenizin ardından değerlendirilerek size bildirilir. Erteleme işlemleri için faiz oranları ve ödeme takvimi oluşturulmaya çalışılır. Konut kredilerinde genellikle sadece 1 vade dönemi için erteleme işlemi yapılmaktadır.

Konut kredilerinde ödeme takvimi değişiklikleri kredinin ayrıntıları üzerinde değişime neden olabileceği için erteleme işlemleri biraz daha zor olabilir. Özellikle ertelenen taksit ödemeleriniz nedeniyle gelecek aylarda sorun yaşayabilirsiniz. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak adına Vakıfbank müşteri hizmetleri numarası olan 444 0 724 numarasını tuşlayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Konut kredilerinde sürekli devam eden bir ödeme zorluğu söz konusuysa kredi yapılandırma işlemlerini yürütebilirsiniz.

VakıfBank Konut Kredisi Erteleme

Vakıfbank Kredi Erteleme 2023 Kaç Ay Yapılabilir?

Vakıfbank kredi erteleme hizmetleri için genel olarak bir aylık bir zaman dilimi belirlemiştir. Daha önceki yıllarda 3 ve 6 aylık erteleme kampanyaları düzenlenmiştir. 2022 yılında ise zaman zaman farklı kampanyalarla kredi borçlusu müşterilerine erteleme başvurusu imkanı tanımaktadır. Erteleme işlemleri yılda 3 kez ve art arda olmayan işlemler için yapılabilir. Erteleme işlemleri ve taksitlerinizin ne kadar ertelenebileceği müşteri temsilcileri tarafından alınan başvurunuz sonrasında size bildirilir. Bununla birlikte erteleme isteklerinizi iletebilirsiniz. Ayrıca Vakıfbank kredi erteleme 2022 işlemleri için kredi notu düşük olmayan müşterilere olumlu dönütler sağlanmaktadır.

Yorum yapın