Ziraat Bankası Kredi Erteleme 2023

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Başvurusu Nasıl Yapılır? Ziraat Bankası Kredi Erteleme yapmak için başvuru şartları nelerdir? Tüm detayları sizler için araştırdık.

Ziraat Bankası kredi müşterilerinin ödemelerini kolaylaştırmak adına zaman zaman erteleme kampanyaları yapmaktadır. Özelikle pandemi süreci içerisinde diğer bankalarla birlikte Ziraat Bankası kredi erteleme hizmeti sunmuştu. Pandemide pek çok kişinin işlerde durgunluk yaşaması nedeniyle erteleme kampanyaları yoğun şekilde yapılmış ve pek çok müşteri ertelemeden yararlanmıştı.

Kredi erteleme ile birlikte kredilerinizin tamamı için yapılandırma başvurusunda bulunabilirsiniz. Erteleme başvurularının her dönem açık olmaması pek çok kişinin yapılandırma işlemlerine yönelmesine neden olmuştur. Ancak Ziraat bankası kredi erteleme ile yapılandırma arasında müşterileri etkileyecek pek çok farklılık bulunmaktadır.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kredi erteleme 2023 yılında bazı dönemlerde müşterilere sunularak kredi ödemelerinin rahat yapılabilmesinde yararlı olmaktadır. Ziraat Bankası önceki dönemlerde kredi ertelemeleri için 3 aylık bir zaman dilimini kullanmıştır. Genellikle 3 aylık ertelemeler yapabilirsiniz. Daha uzun süreli ertelemeler Ziraat Bankası tarafından yapılamamakta ancak kredi yeniden yapılandırılması gerçekleştirilebilmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır

Ziraat Bankası üzerinden kredi erteleme hizmeti alabilmek için kullanabileceğiniz yöntemler ise şunlardır:

 • Ziraat Bankası müşteri hizmetleri servisi,
 • Ziraat Bankası şube başvuruları,
 • SMS ile kredi erteleme hattı yararlanabileceğiniz yöntemler arasında bulunur.

Ziraat Bankası mobil bankacılık uygulamaları ve müşteri hizmetleri ile erteleme işlemlerinden yararlanmak şu an için mümkün değildir. Müşteri hizmetleri servisinde erteleme ile ilgili sizi yönlendirecek bilgiler verilmektedir. Müşteri servislerinden kredi erteleme hizmeti ile ilgili gerekli belgeler, başvuru şartları, kampanya dönemleri ve şube başvurusu ile ilgili gerekli bilgileri edinebilirsiniz. Ziraat Bankası kredi erteleme 2023 için taksitler ertelendiği durumlarda ek masraflar ve faiz oranları taksitlerinize yansıyacaktır. Kullanılan faizler genellikle mevcut faiz oranları üzerinden yapılır. Ancak kredi kullanmada geçerli olan oranlar yerine genellikle daha yüksek oranlar kullanılır. Bununla birlikte bazı dönemlerde erteleme başvuruları için düşük faiz oranları geçerli olabilmektedir. Özellikle 1 ay gibi kısa süreli ertelemelerde düşük oranlar kullanılabilir.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası erteleme işlemleri için belirli şartları taşıyor olmanız gerekmektedir. Kredi erteleme işlemleri yapmadan önce müşteri temsilcileri ile görüşme yapmanız başvuru süreçlerinizi yönetmenizi kolaylaştıracaktır. Ziraat Bankası kredi erteleme 2023 yılı içerisinde özellikle müşteri profili olumsuz olmayan ve kredi notu düşük olmayan müşterileri için erteleme işlemleri yapmaktadır.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Şartları Nelerdir
Ziraat Bankası Kredi Erteleme Şartları Nelerdir

Ziraat Bankası kredi erteleme için şu şartlar aranmaktadır:

 • Kredi erteleme öncesinde vade borcunuzun tarihinin geçmemesi gereklidir.
 • Erteleme işlemleri için daha önce ödenmemiş kredi taksitleri olmamalıdır.
 • Erteleme işlemleri her dönem olmayabilir. O nedenle kampanyaları takip edebilirsiniz.
 • Erteleme işlemlerine ihtiyaç duyduğunuzu gösteren gider-gelir dengenizi içeren belgeler istenebilir.

Ziraat Bankası üzerinden kullanmak istediğiniz ertelemeler kredi notunuz üzerinde olumsuz etkide bulunmaz. Yalnızca erteleme durumuna göre güncel faiz oranları ve ek masraflar önünüze çıkabilir. Ziraat Bankası kredi erteleme 2023 yılında yapılamadığı zamanlar içinde ise yapılandırma işlemleri yapabilirsiniz. Yapılandırma işlemleri kredi notunuz üzerinde olumsuz etkide bulunur.

Kredi erteleme işlemlerinde Ziraat Bankası’nın önemli şartlarından birisi de art arda ertelemelerde bulunmamaktır. Özellikle şube başvurularında art arda yapılan erteleme başvuruları diğer hususlar değerlendirilmeden reddedilebilir. Bu nedenle ödemekte zorlandığınız kredilerle ilgili uzun süreli sorun yaşıyorsanız erteleme başvuruları yerine kredi yapılandırma hizmetinden yararlanabilirsiniz. Kredi yapılandırma için Ziraat Bankası kredi erteleme işlemlerinde olduğu gibi belirli kampanyalar ya da dönemler takip etmeniz gerekmez.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası üzerinden yapılabilecek olan erteleme başvuruları ile ilgili duyurular Ziraat Bankası uygulamaları ve web sitesi üzerinden ilan edilir. Başvuruların alınmasında ise Ziraat Bankası şubeleri ve SMS yöntemi kullanılır. Ziraat Bankası kredi erteleme hizmeti için internet bankacılığı başvuruları bulunmuyor. Bu nedenle ilk olarak SMS hizmetinden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası kredi erteleme hattı 4757 olarak bilinmektedir. SMS gönderimleri bu numaraya yapılacaktır. SMS gönderme için şu basamakları kullanabilirsiniz:

 • Kredi kartınızın üzerinden yapılandırmak için KARTETELE yazın bir boşluk bırakarak kimlik numaranızı 4757’ye gönderebilirsiniz.
 • Kredili mevduat hesaplarınız üzerinden borç erteleme için KMHERTELE yazarak 4757’ye SMS gönderebilirsiniz.
 • Krediniz üzerinde erteleme işlemleri yapmak içinse KREDİERTELE yazıp bir boşluk bırakarak kimlik numaranızı yazdıktan sonra 4757’ye gönderebilirsiniz.
 • İlginizi Çekebilir : Kuryenet Takip No Bilmiyorum Ne Yapmalıyım?

SMS ile başvurduğunuz zaman olumlu sonuçlanma durumunda size bilgilendirme yapılacaktır. Ancak işlemleri hızlandırmak amacıyla şubelere giderek başvuru yapabilirsiniz. Şubeler üzerinde başvuru durumunda kredi notunuzun durumu ön planda olacak şekilde bir değerlendirme yapılacaktır. Bununla birlikte daha önce kredi ödemelerinde gecikmeler yaşanmış olması durumu size olumsuz olarak yansıyacaktır. Ziraat Bankası kredi erteleme 2023 için şubelerde borç durumlarınız ile ilgili belgeler istenebilir.

Pek çok kişi diğer bankalarda mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden erteleme başvurusu yapabilirken Ziraat Bankası’ndan neden yapılamadığını sormaktadır. Ziraat Bankası erteleme işlemleri için başvuruları şubelerden alma politikası izlemektedir. Bununla birlikte erteleme ile ilgili bilgiler ve yapılacaklar internet bankacılığı üzerinden görüntülenebilir. Mobil bankacılık üzerinden erteleme başvuruları ile ilgili merak ettiklerinizi destek birimine iletebilirsiniz. Özellikle pek çok çiftçi ve esnaf mobil bankacılık üzerinden başvurular yapılmasını isterken şu an için tüm başvurular SMS hattı ve şubeler üzerinden yapılmaktadır.

Ziraat Bankası İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredilerinde Erteleme

Ziraat Bankası kredi erteleme hizmetleri belirli dönemlerde kampanya olarak başlatılmakta ve belli krediler için kullanılmaktadır. Bireysel ihtiyaç kredileri erteleme hizmetinden yararlanabileceğiniz bir kredi türüdür. Bu kredi türü için erteleme başvurularınızı SMS hattından ve şubeden kolaylıkla yapabilirsiniz. Ancak taşıt ve konut kredileri özel krediler olması nedeniyle kolaylıkla ertelenmeleri zordur. Bireysel ihtiyaç kredileri 3 aylık periyotlarla ertelenebilirken araç ve konut kredilerinde ödeme planı ve faizler genel olarak değişeceğinden genellikle erteleme işlemleri yapılmaz. İhtiyaç kredilerinde ise kredi notunuz düşük değilse, daha önceki dönemden taksit borcunuz yoksa ve art arda erteleme işlemleri yapmadıysanız olumlu sonuçlanma ihtimali yüksektir.

Ziraat Bankası İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredilerinde Erteleme
Ziraat Bankası İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredilerinde Erteleme

Ziraat Bankası bireysel kredilerle birlikte esnaf ve çiftçi kredileri konusunda önemli kampanyalar yapmaktadır. Özellikle çiftçi kredilerinde ertelemeler sıklıkla ve uzun süreli olarak yapılabilmektedir. Uzun süreli ertelemelerde faiz oranları ve ek masraflar taksitler üzerine eklenerek yeni bir ödeme planı ortaya çıkarılmaktadır. Konut ve taşıt kredilerinde Ziraat Bankası kredi erteleme için çok uzun vadeli ertelemeler yapmaz. Genellikle 1 ay taksit erteleme şeklinde kampanyalar düzenler. Bireysel ihtiyaç kredileri üzerinde ise genellikle 3 aylık kampanyalar yapılmaktadır.

Bireysel ihtiyaç kredileri için SMS hattı üzerinden başvurularınızı iletebilirsiniz. Konut ve taşıt kredilerinde ihtiyaç duyduğunuz ertemeler için ise şubeye gitmeniz başvurunuz açısından daha olumlu olacaktır. Taşıt ve konut kredisi olanlar içinse Ziraat Bankasının zaman zaman müşterilere sunduğu 3 ay ertelemeli kredi seçenekleri kullanılabilir. Taşıt ve konut kredileriniz ertelenmeden bu krediyi kullanarak taksit borçlarınızı erteleyebilirsiniz. Özellikle erteleme kampanyaları olmadığı zamanlarda bu kredi seçeneklerini değerlendirmek ödeme dengelerinizi sağlayabilir. Kredi fırsatları ve diğer kampanyalar için müşteri hizmetleri yetkilileri şubelerde ve mobil aramalar üzerinden size özel bilgilendirmeler yapacaktır. Ziraat Bankası kredi erteleme 2023 için müşteri hizmetleri ile görüşerek şartları ve belgeleri edinebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Kaç Ay?

Ziraat Bankası ödeme zorluğu çeken müşterilerine 6 aya kadar kredi erteleme imkanı sunmaktadır. Eğer kredi ödemelerinde zorluk çekiyorsanız mobil uygulama üzerinden veya bankaya giderek kredi erteleme talebinde bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası Borç Erteleme Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası borç ertelemek isteyen müşteriler ilk olarak müşteri hizmetlerini arayabilirler. İletişim numarası 0850 220 0000 müşteri hizmetlerini arayarak borç erteleme talebinde bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi 3 Ay Erteleme Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Kredi 3 Ay Erteleme yapmak için müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Mobil üzerinden erteleme talebinde bulunmak için Kredi ertele alanından gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

Yorum yapın